فروش دانه قهوه
خانه / دانه قهوه / تفاوت انواع دانه قهوه

تفاوت انواع دانه قهوه

برای مطلع شدن از تفاوت انواع دانه قهوه های گوناگون، می بایست ابتدا اطلاعاتی همه جانبه در خصوص دانه های قهوه داشته باشید. که در این مطلب قصد داریم شما را با تفاوت انواع دانه قهوه های مختلف و ویژگی هایی از آنها که دانه های قهوه را از هم تفکیک می کنند آشنا سازیم.

خوب است بدانید که ما در حالت کلی ۳ نوع دانه قهوه داریم. که این ۳ نوع دانه ی قهوه حاصل ۳ نوع درخت مختلف قهوه می باشند. این ۳ نوع از درخت های قهوه جغرافیایی متفاوتی داشته و هر کدام نیز قهوه ی خاصی را پرورش می دهند، که در ویژگی هایی ظاهری و طعم و مزه دارای تفاوت های قابل توجهی هستند.

انواع دانه قهوه
دانه های قهوه ی حاصل از درخت های قهوه با نام های زیر در بازار های مربوط به خرید و فروش قهوه ظاهر می شوند:

دانه قهوه عربیکا
دانه قهوه روبوستا
دانه قهوه لیبریکا

شما معمولا در بازار قهوه های گوناگونی را با کاربری های گوناگون و در بسته بندی های متفاوت با این نام ها خواهید دید. اما نکته ای که در این بین جالب است بدانید، این است که در میان ۳ نوع نام برده شده از انواع دانه های قهوه، تنها دو نوع از آنها مورد مصرف و استقبال عموم واقع شده است. یعنی تمام انواع قهوه هایی را که در بازار خواهید دیدف یا از نوع دانه های عربیکا می باشند و یا دانه های قهوه روبوستا. در واقع نوع سوم که همان دانه های قهوه لیبریکا هستند بی مصرف ترین نوع دانه های قهوه است.

هنگامی که این دانه های قهوه را در نوشیدنی های مختلفی از قهوه تست می کنید متوجه تفاوت انواع دانه قهوه های گوناگون خواهید شد. این تفاوت ها در دانه های قهوه شامل مواردی نظیر عطر، طعم و مزه، میزان تندی قهوه، میزان کافئین، مناطق جغرافیایی رشد یافته، اندازه و شکل دانه ها می باشند.

 

منبع: قهوه سیراف

جهت خرید و فروش محصولات میتوانید با ما در ارتباط باشید.
مشاور فروش:
حمید حسینی: 09120602986
آدرس کانال: vernafood@
آدرس وبسایت شرکت: www.vernafood.com
آدرس کارخانه: تهران-ملارد-شهرک صنعتی
شماره تماس: 02128421287

مطلب پیشنهادی

خرید عمده قهوه

قیمت خرید عمده قهوه

در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت خرید عمده قهوه آشنا کنیم. طبیعتا …