Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 36 in /home/arjftzul/domains/artincoffee.ir/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 خرید قهوه روبوستا برزیل دارک - قهوه آرتین

خرید قهوه روبوستا برزیل دارک

قهوه روبوستا برزیل هنوز هم برای بسیاری از دوستداران قهوه ناشناخته مانده است. چرا که بسیاری گمان می کنند برزیل فقط قهوه عربیکا تولید می کند.

برزیل جزو معدود کشورهای آمریکا است که علاوه بر تولید دانه قهوه عربیکا شرایط آب و هوایی مناسب رشد قهوه روبوستا را نیز دارد.

برزیل بزرگترین تولید کننده قهوه

اگر چه گیاه قهوه بومی کشور برزیل و حتی قاره آمریکا نیست، اما امروز برزیل توانسته است با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب به بزرگترین کشور تولید کننده قهوه در جهان تبدیل شود.

قهوه روبوستا برزیل سی درصد از سهم تولیدی قهوه این کشور را به خود اختصاص داده است. 70درصد قهوه تولیدی کشور برزیل از نوع عربیکا می باشد.

تولید قهوه در برزیل چه از نوع قهوه روبوستا برزیل و چه از نوع عربیکا بیشتر به صورت مکانیزه برداشت و فرآوری می شود.

قهوه روبوستا برزیل

بهترین قهوه روبوستا

در حال حاضر عمده قهوه روبوستا تولیدی در سطح جهان توسط چهار کشور انجام می شود که بیشتر آنها آسیایی می باشند:

  1. ویتنام
  2. هند
  3. اندونزی
  4. برزیل

ویتنام بزرگترین تولید کننده قهوه روبوستا در جهان است و از نظر تولید و صادرات بعد از کشور برزیل دومین کشور صادرکننده قهوه در سطح جهان به شمار می رود.

اگر چه به دلیل حجم بالای تولید و شرایط کشت این گیاه در کشور ویتنام، قهوه این کشور از کیفیت بالایی برخوردار نیست.

شاید بتوان گفت قهوه روبوستای اندونزی و بعد از آن هند و برزیل در رده های بالاتری از نظر کیفیت قهوه روبوستا نسبت به ویتنام، بزرگترین تولید کننده قهوه روبوستای جهان قرار می گیرند.

قهوه روبوستا برزیل

 

قهوه روبوستا برزیل دارک

قهوه را در سه سطح اصلی یا به اصطلاح با سه درجه اصلی رست می کنند.

  • رست لایت یا روشن
  • رست مدیوم
  • رست دارک یا تیره

البته درجه هایی از رست نیز بین این سه درجه اصلی قرار دارند. مانند رست مدیوم دارک که نوعی از رست است مابین رست مدیوم و دارک که در برخی از مناطق کشورمان به رست شکلاتی معروف است.

رست دارک آخرین حد از رست قهوه است که بیشتر از آن قهوه به کربن تبدیل می شود و تمامی ارزش های غذایی خود را از دست می دهد.

قهوه روبوستا برزیل دارک از نظر طعمی تلخ تر از رست مدیوم و لایت می باشد، اما قهوه برزیل با کیفیت بالا و خوب، قهوه ای نرم و با اسیدیته کم و طعم تلخ و شیرین شکلات مانند است.

قهوه روبوستا برزیل دارک یکی از قهوه های بسیار خوب برای ترکیب با دیگر دانه های قهوه برای ساختن یک ترکیب خوش طعم از قهوه است.

قهوه روبوستا برزیل

سفارش قهوه روبوستا برزیل دارک

در حال حاضر سفارش قهوه از طریق سایت های اینترنتی گزینه ای بسیار مناسب برای همه کسانی است که قهوه را چه به صورت عمده و چه به صورت جزیی سفارش می دهند.

این سایت به دلیل برخورداری از شبکه ای قدرتمند از نیروهای توانمند و خبره در حوزه قهوه در سراسر کشور قادر است تا بهترین قهوه با بالاترین کیفیت را در اسرع وقت برای مشتریان خود فراهم آورد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما