Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 26 in /home/arjftzul/domains/artincoffee.ir/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 26 in /home/arjftzul/domains/artincoffee.ir/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 قیمت قهوه روبوستا و عربیکا - قهوه آرتین

قیمت قهوه روبوستا و عربیکا

در این بخش قرار است در رابطه با قیمت قهوه روبوستا و عربیکا صحبت نماییم. بنابراین پیش از پرداختن به قیمت قهوه روبوستا و عربیکا بهتر است ابتدا اطلاعاتی در خصوص هر کدام از این دانه های قهوه ی نام برده شده کسب نمایید و تفاوت های شان را بدانید. قهوه عربیکا و قهوه روبوستا دو نوع محبوب و بسیار پرکاربرد در میان انواع دانه های قهوه می باشند. معمولا در بسته بندی های قهوه حتی با برند های مطرح و معروف نیز خواهید دید که دانه های قهوه ای که از آنها در تهیه محصولات قهوه استفاده شده است عموما دانه قهوه عربیکا و دانه قهوه روبوستا می باشد.

قهوه روبوستا و عربیکا

تفاوت قهوه روبوستا و قهوه عربیکا

همانطوری که در پیش به آن اشاره کردیم دانه های قهوه عربیکا و قهوه روبوستا محبوب ترین و مورد استقبال ترین قهوه های موجود در بازار و میان مردم می باشند. و طبیعتا تفاوت هایی نیز با هم به لحاظ نوع کشت، عطر و طعم و شکل دانه ها و حتی میزان کافئین خواهند داشت. بنا بر تمام موارد نام برده شده، عموما دیده شده که مردم ترجیح می دهند بیشتر از دانه های قهوه عربیکا استفاده نمایند. و بنابراین میزان استفاده و خرید دانه قهوه عربیکا در بازار پر رونق تر از انواع دیگر دانه های قهوه می باشد. اما این آمار به هیچ عنوان نمی تواند بیانگر این باشد که دانه های قهوه عربیکا بر دانه های قهوه روبوستا ارجحیت دارند.

قیمت قهوه روبوستا

اگر بخواهیم به قیمت دانه های قهوه عربیکا و روبوستا اشاره کنیم و تفاوت آنها را بسنجیم، نکته ای که در این میان حائز اهمیت می باشد این است که عموما دانه های قهوه عربیکا در کل دنیا و در بازارهای جهانی قهوه گران تر از دانه های قهوه روبوستا خرید و فروش می شوند. دلیل این امر را می توان به طور واضح دشوار تر بودن و به عبارتی حساس تر بودن شیوه پرورش دانه های قهوه عربیکا دانست. علاوه بر این نیز تقاضای عموم و مصرف کنندگان قهوه در کل دنیا بیشتر به سمت دانه های قهوه عربیکا می باشد. بنابراین طبیعی ست که با توجه به سیاست های اقتصادی و فروش قهوه، این دانه ها گران تر از انواع دیگر دانه های قهوه باشند.

قهوه روبوستا و عربیکا

تفاوت دیگر دانه های قهوه عربیکا در روبوستا در میزان کافئین آنهاست، دانه های قهوه روبوستا به طور معمول دو برابر دانه قهوه عربیکا کافئین دارند. و تفاوت بعدی در میزان عطر و طعم آنهاست، به گونه ای که دانه های قهوه عربیکا داری عطر و طعم بیشتری هستند و این شاید یکی از دلایل محبوبیت بیشتر این نوع دانه هاست.

قیمت قهوه روبوستا و عربیکا در ایران

و اما درخصوص قیمت قهوه روبوستا و عربیکا در ایران باید گفت هر کدام از این دانه ها از دسته بندی های بسیار زیادی برخوردارند، بدین معنا که قهوه روبوستا یا عربیکای هر کشور بسته به نوع خاک و آب و هوا و شرایط اقلیمی دیگر دارای تفاوت های فاحشی هستند که همین تفاوت ها بر کیفیت آنها و طبیعتا قیمت آنها نیز تاثیر گذار است.

قهوه روبوستا و عربیکا

جالب تر اینکه حتی قهوه ی به طور مثال عربیکای برزیل بسته به اینکه در کدام منطقه از کشور برزیل کشت شده باشد باز هم کیفیت و قیمت آنها با هم فرق دارد. عنوان نمودن یک قیمت مشخص برای یک نوع از قهوه کار سختی است. بسته به اوضاع بازار و نرخ ارز این قیمت ها در کشور ما نیز هر روز دستخوش تغییر است. شما مشتری گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت ها می توانید از راههای ارتباطی درج شده در این وبسایت با ما تماس بگیرید و از آخرین قیمت ها مطلع شوید.

  • تبلیغات:
    1. طرز تهیه دمنوش نعناع خشک
    2. خواص و فواید کشمش مویز مرغوب
    3. کارخانه تولید کیک و کلوچه | فروش فوق العاده محصولات به صورت عمده
    4. فروشندگان کشمش سبز درجه یک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما