Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 17 in /home/arjftzul/domains/artincoffee.ir/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 قیمت دانه قهوه در ایران - قهوه آرتین

قیمت دانه قهوه در ایران

کمتر فردی امروزه با قهوه آشنایی ندارد؛ اما شاید شناخت انواع قهوه و آگاهی از قیمت قهوه پیچیده تر باشد و انواع دانه قهوه مانند عربیکا و روبوستا برای برخی از افراد ناشناخته است. نوشیدن قهوه به علت کافئین بالایی که دارد باعث می شود تا کمبود انرژی که در اثر کم خوابی در بدن شما ایجاد شده است تا حدودی از بین برود و بتوانید با هوشیاری بیشتری به کار های روزانه خودتان رسیدگی کنید. به طور کلی خواص قهوه باعث محبوبیت آن در دنیا شده است و آن را به روش های مختلفی می نوشند. در این متن به معرفی انواع قهوه و بررسی قیمت های آنها می پردازیم.

انواع قهوه

هر کدام از انواع مختلف قهوه با داشتن ویژگی های منحصر به فرد طرفداران خود را دارد؛ اما این تنوع در قهوه از کجا پیدا می شود؟! دانه قهوه از 3 نوع درخت مختلف به دست می آید. این سه درخت به نام های عربیکا، روبوستا و لیبریکا می باشند که هر کدام دانه قهوه مختلفی را تولید می کنند. قیمت قهوه نیز در این 3 نوع متفاوت می باشد. البته قهوه ی لیبریکا در بازار کمتر مورد استقبال مردم قرار گرفته است و علت آن نیز طعم و عطر آن می باشد. اما به غیر از نوع درخت، منطقه ای که قهوه در آن تولید می شود نیز بر طعم و عطر آن تاثیر گذار است. به طور مثال قهوه عربیکا کنیا و یا روبوستا اندونزی از انواع قهوه محسوب می شوند.

قیمت قهوه

قهوه روبوستا

در حدود یک چهارم از قهوه دنیا را قهوه ی روبوستا تشکیل می دهد. ویژگی ها و خصوصیات دانه قهوه روبوستا عطر و طعم تلخ آن می باشد. همچنین کافئین آن نسبت به نوع دیگر قهوه 2 برابر می باشد. اگر می خواهید این نوع قهوه را از روی ظاهر آن بشناسید باید خط وسط دانه قهوه دقت کنید. اگر این خط صاف باشد و شکل دانه کمی بیضوی و نسبتا کوچک باشد می توانید متوجه شوید که این دانه قهوه روبوستا می باشد. قیمت قهوه روبوستا کمی کمتر از نوع دیگر قهوه یعنی قیمت قهوه عربیکا می باشد؛ اما این بدان معنا نیست که به علت آن که قیمت قهوه روبوستا کمتر است کیفیت کمتری دارد. درخت روبوستا مقاومت بیشتری در مقابل شرایط نامساعد دارد و نگهداری آن آسان تر است و به همین علت قیمت قهوه روبوستا نسبت به قیمت قهوه عربیکا پایین تر می باشد.

قهوه عربیکا

دانه قهوه عربیکا ویژگی هایی مانند طعم و عطری قوی و فوق العاده، کافئین پایین نسبت به قهوه روبوستا دارد. اگر می خواهید این قهوه را از ظاهرش شناسایی کنید باید گفت که ظاهر دانه های این قهوه صاف و تخت بوده و خط وسط دانه ها کمی انحنا دارد و صاف نمی باشد. همان طور که در بخش قبلی نیز بیان شد قیمت قهوه عربیکا کمتر از قیمت قهوه روبوستا می باشد و علت آن نیز نگهداری سخت تر آن نسبت به درخت روبوستا می باشد.

قیمت قهوه

خرید قهوه

خرید قهوه از یک مرکز فروش معتبر بسیار مهم است تا بتوانید قهوه ای با کیفیت را تهیه نمایید. قیمت قهوه لزوما نشانگر کیفیت آن نمی باشد. به همین دلیل اگر در مرکزی دیدید که قیمت قهوه بسیار بالا است برای اطمینان از کیفیت آن روش های دیگری را امتحان نمایید. اما شما می توانید خرید قهوه را از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی نیز انجام دهید. برای این کار لازم است که حتما از معتبر بودن و رضایت مشتریان آن وبسایت اطمینان حاصل نمایید. وبسایت و فروشگاه اینترنتی قهوه سیراف یکی از موفق ترین و معتبر ترین مراکز فروش قهوه در ایران می باشد. رضایت مندی مشتریان از خرید و کیفیت قهوه این فروشگاه اینترنتی به خوبی در جلب اطمینان شما تاثیر گذار می باشد. قیمت قهوه های این مرکز فروش قهوه بسیار مناسب بوده و خرید از این مرکز برای شما از بسیاری از مغازه ها به صرفه تر خواهد بود. شما می توانید با ما تماس بگیرید و از آخرین قیمت ها آگاه شوید و با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید.

خرید قهوه

منبع: قهوه سیراف – قیمت خرید و فروش عمده انواع قهوه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما